.

.

Acer Aspire TC-ATC-75-UR Десктоп Компјутер, Intel Core i5-Quad-core 3. Гхз, ГБ РАМ ДДР СДРАМ, ТБ ХДД

Acer Aspire TC-ATC-75-UR Десктоп Компјутер, Intel Core i5-Quad-core 3. Гхз, ГБ РАМ ДДР СДРАМ, ТБ ХДД

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Се проширува на задачата : Ослободете ја вашата креативност! Дури и бараните задачи како уредување домашни видеа и составување албуми со фотографии се лесни со перформансите На Новата генерација На Аспирант Т Серијата и лесната проширливост. Acer Aspire TC-705 ATC-75-UR55 Десктоп Компјутер, Itel Core i5 i5-4460 Quad-core (4 Core) 3.20 GHz, 8 GB RAM DDR3 SDRAM, 1 TB HDD со повеќе хардвер, десктоп компјутер нуди брзи и посигурно ефикасни перформанси. Intel Core i5 3.20 ghz процесорот ви обезбедува солидни перформанси за гледање видеа, играње игри и на истиот јазол неговата прилагодливост ве прави попродуктивни. Windows 7 Професионален ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи со рутински апликации. 1 ТБ HDD ви обезбедува доволно простор за складирање на сите ваши документи и мултимедијални содржини. Супер мулти-формат двд-уред за сите ваши оптички медиуми и потреби за снимање видео; репродукции и изгореници Двд-А и Цд-а. 8 мк меморија за да се справи со комплексни апликации истовремено. Bluetooth ефикасно избегнува пречки од други безжични уреди за да обезбеди сигурна поврзаност. Гигабит Етернет обезбедува високи перформанси на пропусниот опсег, леснотија на користење и сигурност за ' рбетот на вашата мрежа.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата