.

.

Централноазиско Овчарско Куче Среќна Новогодишна Елка Оз Декоративна Соја Свеќа

Централноазиско Овчарско Куче Среќна Новогодишна Елка Оз Декоративна Соја Свеќа

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

10 Мл Декоративна Свеќа Од Соја со специфични Уметнички дела Од Централноазискиот Овчар од раса. Прославете Го Божиќ со Оваа Божиќна Свеќа од соја од 10 мл. Оваа Декоративна Свеќа Од Соја од 10 мл е од колекцијата Богатства На Каролина Среќна Новогодишна Елка. Дали сте уморни од здодевни свеќи? Ова е совршено решение. Свеќа од соја од 10 мл во убаво украсен сад. Овој контејнер содржи уметнички дела од нашите уметници и може повторно да се користи откако ќе се изгори свеќата. Свеќата внатре е голема рачно истурена свеќа од 10 мл, направена од 100% Соја, која обезбедува чиста запалена свеќа. Ова е целосно бел восок кој не содржи бои базирани на хемикалии. Нашите француски масла во комбинација со нашиот восок од соја произведуваат силен мирис. Секогаш гори на повидок и држете ја свеќата подалеку од запаливи предмети, миленичиња и деца. Исечете фитил до 1/4 инчи пред осветлување. Осигурајте се дека вашата свеќа е на рамна површина кога гори. Не палете ја свеќата повеќе од четири часа како време. Престанете да користите кога ќе остане само 1/4 инч восок. Ние проценуваме околу 70 часа време на изгореници од секоја свеќа. Ова зависи од протокот на воздух околу свеќата, времетраењето на секое изгорување и одржувањето на фитилот. Оваа Свеќа Од Соја од 10 мл е од Категоријата Производи На Кучиња На Каролин Богатства. Уживајте во овој Мирис На Бор за да го наполните воздухот во вашата соба. Голема 10 унца декоративна соја свеќа рака истури во декоративен керамички држач. 100% Восок од Соја обезбедува чиста запалена свеќа и силен мирис со миризливи масла. Чувајте ја свеќата подалеку од запаливи предмети, миленичиња и деца за безбедно да ја изгорите оваа свеќа. Секогаш гори на повидок. Исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлување и Исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлување. Подароци од Овчар од централна Азија, колекционерски предмети Од Централна Азија, Божиќни подароци и колекционерски предмети.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата