.

.

Блек Џек Еласто-Кул Година Бела Еластомерна Покривна Обвивка

Блек Џек Еласто-Кул Година Бела Еластомерна Покривна Обвивка

DEN 127.84

Количината на стоката
Това е достапна

Блек Џек® Еласто-Кул 700 Белата Еластомерна Обвивка е квалитетна, високо флексибилна, бела акрилна латекс покривна обвивка. Го продолжува животот на покривот и обезбедува заштитна бариера и ги рефлектира штетните СОНЧЕВИ УВ зраци. Се шири и се собира до 250% со движењето на покривот. Ја лади површината на покривот за да помогне да се заштеди енергија и да се намалат внатрешните температури. Гарднер-Гибсон 5527-1-30 4.75 Галон Белата Еластомерна Покривна Обвивка Има бела еластомерна покривна обвивка. Свиткува до 250% за да се спротивстави на оштетувањето. Идеален за метал, плочка или брус покриви. Печати покриви за подолг живот. Помага во намалување на трошоците за ладење до 20%, високо флексибилни. Бел акрилен латекс покрив слој. Производот со високи перформанси се спротивставува на пукање и лупење. Обезбедува високо заштитна бариера против сончевата топлина и ув зраците. Помага за ладење на површините и намалување на внатрешните температури. Енергетска ѕвезда партнер оценет. Блек џек. Покривот гард 700. Капацитет-4,75 галон. Димензија - 12 х 12 х 14.75 инчи. Тежина на предметот-60 килограми.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата