.

.

Диск Сопирачка Ротор-Напредна Технологија Пред Рејбестос Одговара изберете: 2014-КРАЈСЛЕР 300С, 2006-ДОЏ ПОЛНАЧ

Диск Сопирачка Ротор-Напредна Технологија Пред Рејбестос Одговара изберете: 2014-КРАЈСЛЕР 300С, 2006-ДОЏ ПОЛНАЧ

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Дизајниран да обезбеди подобро сопирање на возилото со минимален шум и Мелница за прашина избалансираниот ротор на сопирачката обезбедува долготрајна издржливост Вклучува слој за спречување на ' рѓа Високо издржлив и сигурен Обезбедува сопирање со високи перформанси на тркалата. Напредната Технологија е идеална за тешки должности, возен парк, ентузијаст и возила со високи перформанси. Свртената завршница ја минимизира бучавата и ја подобрува реакцијата и е подготвена за инсталација веднаш надвор од кутијата. Професионалната Оценка е идеална за секојдневни ситуации при возење и вклучува многу апликации за решавање проблеми. Сите ротори На Raybestos имаат СТАНДАРДИ за цврстина и издржливост во согласност СО SAE, со тесни странични истекувања и варијации на минимална дебелина, така што знаете без оглед на роторот што ќе го изберете дека добивате конзистентен, предвидлив и безбеден производ. 8% од увозот и домашните автомобили, лесни камиони и Теренци. Црниот слој за фузија дава чист, завршен изглед, додека пеглата специфична за апликацијата ја потиснува бучавата и ги одржува сопирачките ладни. Тие се поставени на центарот на тркалата и обезбедуваат брилијантна стабилност на возилото. Р-300 е дизајниран за возила со високи перформанси, работни камиони, флоти и семејни возила со можности за влечење. Овие ротори имаат напредна технолошка металургија која нуди долготрајна издржливост. Рејбестос Напредна ТехнологијаОбезбедува најдобро решение за бучава што ги исполнува или надминува очекувањата НА ОЕ за да обезбеди најдобри перформанси и издржливост во класата. Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност на солена вода и ја намалува ' рѓата за оптимален проток на воздух и ладење. Рејбестос Напредна ТехнологијаОбезбедува најдобро решение за бучава што ги исполнува или надминува очекувањата НА ОЕ за да обезбеди најдобри перформанси и издржливост во класата. Професионалната Оценка е идеална за секојдневни ситуации при возење и вклучува многу апликации за решавање проблеми.Raybestos 780256 Напредна Технологија Роторот На Диск Сопирачките Raybestos Диск Сопирачките Ротори се дизајнирани да обезбедат одлично сопирање. Професионална Оценка е исто така достапна Во полициски и средни апликации. 8% од увозот и домашните автомобили, лесни камиони и Теренци. Тие се отпорни на корозија и обезбедуваат лесна инсталација. Рејбестос Професионално Одделениеовој ротор со целосна покриеност обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликацијата на пазарот, која опфаќа 99. Роторите На Диск Сопирачките рејбестос се дизајнирани да обезбедат одлично сопирање. Тие се поставени на центарот на тркалата и обезбедуваат брилијантна стабилност на возилото. Рејбестос Професионално Одделениеовој ротор со целосна покриеност обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликацијата на пазарот, која опфаќа 99. Изберете Го Роторот Raybestos Што Е Соодветен за Вас Без оглед на марката и моделот на вашето возило, имате неколку опции при изборот на ротори Raybestos. Рејбестос Р-300крајната надградба, серијата Р-300 се одликува со дизајн На слот За С-Жлеб што го максимизира контактот од рампа до ротор за посилен залак, помазно сопирање и зголемен век на траење на подлогата. Ненасочната ротација значи дека може да се користи на сите четири агли на возилото. Тие се отпорни на корозија и обезбедуваат лесна инсталација. Овие ротори имаат напредна технолошка металургија која нуди долготрајна издржливост. Ненасочната завршница на земјата значи дека е подготвена да се инсталира веднаш надвор од кутијата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата