.

.

Истон Кристал-Брз Пич Лилјак

Истон Кристал-Брз Пич Лилјак

DEN 478.08

Количината на стоката
Това е достапна

Колекцијата на Дијамантски дијамантски лилјаци Истон® го вклучува Кристалот, кој е изработен од Легура ALX100 ® за брзи брзини на замавнување и избалансирани перформанси. Малата тежина на замав и големото слатко место создаваат моќ, додека ултра тенкиот Целосно Спортски стисок ви помага да ја држите целата таа моќ под контрола. Подгответе се да доминирате во Дијамантот Со Колекцијата Дијамантски Скапоцени камења. ДИЗАЈНИРАН ЗА млади софтбол играчи КОИ го усовршуваат својот замав. ИЗРАБОТЕНА ОД АЛУМИНИУМСКА ЛЕГУРА ОД ВОЗДУХОПЛОВНА КЛАСА АЛКС100, комбинирајќи мала тежина со зголемена издржливост. Ултра-ТЕНКА 29/32" рачка со Целосно Спортски стисок за амортизирана удобност во различни временски услови. УЛТРА ЛЕСЕН -13 ПРОФИЛ со конкавно крајно капаче овозможува избалансирана патека за нишање низ зоната на удирање. СЕРТИФИКАЦИЈА : САД, УССА (Само Брз Чекор), НСА, ИСА, ВБСЦ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата