.

.

Купер Откривач Точно Север 265 50Р 107т Зимска Гума Одговара: 2014 - Џип Гранд Чироки Самит, - Џип Гранд Чироки Лимитед Х

Купер Откривач Точно Север 265 50Р 107т Зимска Гума Одговара: 2014 - Џип Гранд Чироки Самит, - Џип Гранд Чироки Лимитед Х

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Купер Откривач Вистински Север 265/50 R20 107 TOVERVIEWA зимска гума без столпчиња, Откривачот На Купер Вистински Север е дизајниран за употреба на купеа, седани, Кув, Теренци и минивани и има асиметрична шема на шарите што ги подобрува перформансите на влечење и ракување на ледени, кашести, снежни и замрзнати патишта. Широките жлебови ја исцедуваат водата од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање, а Откривачот Вистински густи шипки На Норт гризат на патот за да го зголемат држењето на ледените и снежните патишта. Дополнително, Откривачот Вистински Север е изграден со Патентираната Технологија За Снежни Жлебови На Купер која го заробува снегот во шарата за дополнително да ги зголеми можностите за влечење, ракување и сопирање на снежните патишта. Дизајниран за употреба на купеа, седани, Џипови, Теренци и мини комбиња во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Асиметричната шема на шарите ги подобрува перформансите на влечење и ракување. Изграден со специјално гумено соединение кое ја одржува гумата флексибилна за постојано влечење и перформанси. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Подобра отпорност на хидропланирање благодарение на еден широк жлеб, аголни жлебови и отворени раменици што ја исфрлаат водата од шарата. Дополнителни шипки гризат на патот за понатамошно зајакнување на влечењето и држењето. Големина : 265/50Р20. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2017 Џип Гранд Чироки Самит 2018 Џип Гранд Чироки Висока Надморска Височина 2012 Џип Гранд Чироки Оверленд Самит 2011 Џип Гранд Чироки Оверленд 2021-23 Џип Гранд Чироки Л Самит Резерва 2016 Џип Гранд чироки 75 - годишнина 2013 Џип Гранд Чироки Оверленд 2021 џип гранд чироки 80-Годишнина 2018-19 Доџ Дуранго Схст Плус 2020-21 Доџ Дуранго Гт Плус 2014-17 Доџ Дуранго Цитадела 2022-23 Доџ Дуранго Р/Т Хеми Оринџ 2013 Доџ Дуранго Екипаж плус 2007-09 Крајслер Аспен Ограничен 2022 Џип Гранд Чироки Вк Ограничен Х 2011-12 Доџ Дуранго Цитадела 2022-23 Џип Гранд Чироки 4хе 2007 Доџ Дуранго Ограничен 2008 Доџ Дуранго Слт Плус 2009 Доџ Дуранго Ограничен 2023 Кадилак Лирик Луксуз И многу повеќе-додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата