.

.

Истман Гас Агол Топката Вентил, Одблесокот ФИП, Месинг

Истман Гас Агол Топката Вентил, Одблесокот ФИП, Месинг

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Истман агол одблесокот месинг топчестиот вентил за гас е за безбедна употреба со течен нафтен гас, лп гас и воздушни мешавини до 175 ПСИ. Гасниот топчест вентил е изработен од месинг конструкција за силна, издржлива врска. Вентилот е под агол за поврзување на 90 степени. Се одликува со рачка од алуминиумска рачка со операција за вртење 1/4 за лесно вклучување и исклучување на контролата на протокот. Дизајниран за употреба со течен нафта, лп гас и воздушни мешавини до 175 ПСИ. Изграден со тешко месинг тело кое се спротивставува на корозија. Мери 5/8 инчи од = 5/16 инчи - 16 конец.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата