.

.

Боја на Масло на Винзор и Њутн, 37мл, Хром Зелена Длабока Нијанса

Боја на Масло на Винзор и Њутн, 37мл, Хром Зелена Длабока Нијанса

DEN 335.20

Количината на стоката
Това е достапна

Путер и живописен, оваа боја е направена само од најдобрите пигменти. Винзор & Њутн Маслената Боја на Уметниците е бујна и високо пигментирана, овозможувајќи суптилен, разновиден и експанзивен опсег на нијансирање. Создадете бујни текстури со нож или четки за палета или користете медиуми за разредување за многу фина глазура. Без восок за брилијантен изглед и мазна конзистентност куршум #2. Постојан. Светлосна боја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата