.

.

Термавул Цс 4. Долг Ракав

Термавул Цс 4. Долг Ракав

DEN 267.20

Количината на стоката
Това е достапна

Терамар знае како да ги инженерира природните влакна за основен слој за изведба. Тоа го правиме повеќе од четириесет години. Машкото Дно На Термавул е дизајнирано да ве одржува топло, суво и удобно во планините, во шумата и на кое било друго место каде што барате предизвици. Тајната е мешање на мерино волна со вистинска количина микрофибер за да се направи идеална техничка ткаенина за дишење и управување со влага. Сфативме како што треба!. Карактеристики : . Четкани микрофибер против кожата без чешање. Топлина во средна тежина и супериорна дишење. Конструкција со рамен спој за удобност. УПФ рејтинг 50+. Машина За Перење. Надвор : 70% Микро-Полиестер, 30% Мерино Волна, Внатре : 100% Микро-Полиестер. Технологија : . Климасенсе Терморегулација Технологија. Дизајниран за прилагодување на температурата на вашето тело. Го инхибира растот на бактериите кои предизвикуваат мирис. Брзо фитил и сушење. Терамар Термавул Цс 4.0 Долг Ракав : Надворешен слој конструиран со 70 проценти Микро Полиестер, 30 проценти Мерино Волна. Внатрешен слој изграден со 100 проценти Микро Полиестер. Климасенсе (ЦС) третманот е дизајниран да одговори на променливите услови на вашето тело за да ве одржува удобно, без оглед на нивото на вашата активност. СИСТЕМОТ CS се прилагодува на температурата на површината на кожата, обезбедувајќи ефект на затоплување кога сте ладни и ефект на ладење кога сте активни, со динамичен систем за транспорт на влага. Clima Sense нуди напредна контрола на мирисот и користи bluesign одобрени, технологии базирани на перформанси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата