.

.

- Линија Ц 6# 300-Двор Калем, Здраво Вис Грин

- Линија Ц 6 300-Двор Калем, Здраво Вис Грин

DEN 223.84

Количината на стоката
Това е достапна

Воведен На северноамериканскиот пазар во 1982 година, П-Линијата веднаш го привлече вниманието и на риболовците на слатководни и солени води. Неговата технологија базирана на кополимер испорача тенок дијаметар, мека, еластична риболовна линија која донесе многу предности во една линија. Ги подобри растојанијата за леење, даде поприродна презентација на мамките и мамките и овозможи зголемен капацитет на линијата на макари. Денес продолжуваме да ги исполнуваме високите стандарди и очекувања на сериозниот риболовец. Без разлика дали сте натпреварувач на турнир или ентузијаст за викенд, можете да зависите Од П-Линијата за да покажете супериорна сила, голема леаност и отпорност на триење што е ненадмината на водата. Комбинирајќи ги нашите искуства во кополимерните и флуоројаглеродните технологии, П-линијата е на водечкиот раб на квалитетни риболовни линии со високи перформанси. Ние го задржуваме пулсот на она што риболовците го бараат, нови апликации, мамки и техники со кои се среќаваат рибарите додека бараат риби. P-Линија CX 6# 300-Двор Калем, Здраво Вис Зелена : Супер абразија отпорни. Неверојатна апсорпција на удари. Висока јачина на кршење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата