.

.

Даб Офсет Патио Чадор, 10 стапки Висечки Конзолни Надворешни Чадори Со Соларни Светла, Ребра, Водоотпорна Заштита од ув 30+ И Надворешен Чадор Отпорен На Избледување,

Даб Офсет Патио Чадор, 10 стапки Висечки Конзолни Надворешни Чадори Со Соларни Светла, Ребра, Водоотпорна Заштита од ув 30+

DEN 1391.84

Количината на стоката
Това е достапна

Опис На Производот. Соларна ЛЕР : Соларните панели монтирани На Врвот апсорбираат енергија во текот на денот за да светат секоја вечер со претходно нанижан сет од 40 LED светла до 6-7 часа. Подебел Материјал : металот обложен Против ' рѓа го прави чадорот за двор потрајни. Карактеристика : 100% полиестерска ткаенина со УВ 30+, водоотпорна и отпорна на избледување . Димензии чадор : 11 во. Диа х 98.4 во. Х.Крстот База Димензии : 19 во. Л х 1.8 во. Х. Вклучува : 1 Долна Вкрстена Основа, 1 Горна Вкрстена Основа, 1 Централна Шипка, 4 Шестоаголни Завртки М8*20мм, 4 Мијалник М8, 1 Главна Рамка и Крошна, 1 Соларен Панел, 1 Клуч, 3 Резервни Лед Светлосни Капаци, 1 Прирачник За Сопственикот. * Забелешка : Основата не е вклучена, основата треба да одговара на чадори со 1,5-инчи. пол дијаметри. Гаранција : 3 години ДНЕВНА ДО НОЌНА ФУНКЦИОНАЛНОСТ : Зајдисонцето не значи дека е време да влезете внатре! Вклучете ги светлата и уживајте во поинаква ноќна атмосфера. Претходно инсталираните централни светла и ЛЕД светлата на чадорот испуштаат силна, но мека светлина. Нема потреба да се грижите дали ќе го вклучите; чистата енергија што ја носи соларниот електричен панел обезбедува шест до седум часа живот за светлата. Тоа е крајната погодност : само превртете ги прекинувачите и опуштете се!. ЕКСТРА ГОЛЕМ ПРОСТОР : Чадорот За Двор На Источен Даб се одликува со голем дијаметар од 10 метри со надворешен столб, обезбедувајќи повеќе од 75 квадратни метри покривање на сенката. Уживајте во многу простор за мебел и додатоци во ладна сенка. ЦВРСТО ИЗГРАДЕН, ВОДООТПОРЕН и ИЗДРЖЛИВ : Нашиот висечки чадор за двор е изграден со железна прачка од 1,8 инчи и осум засилувања на ребрата од чадор изработени за да го задржат чадорот за компензиран двор недопрен против силните ветрови. Секоја прачка е обложена со заштитник без ' рѓа за да се минимизира erзијата и да се зголеми животот. За да го промовираме протокот на воздух, дизајниравме голем отвор за вентилација на секој врв на чадор што ќе ве заштити и лади под сончевите зраци, а сепак ќе дозволите ветерот да влезе. За дополнителна поддршка за време на ветровитите сезони, вклучивме и дополнително копче за столб.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата