.

.

Нокиан Хакапелита Р Зима 215 55Р 98Р ХЛ Патничка Гума

Нокиан Хакапелита Р Зима 215 55Р 98Р ХЛ Патничка Гума

DEN 3090.08

Количината на стоката
Това е достапна

Nokian Hakkapeliitta R5 215/55 R17 98 R Xloverviewn Nokian Hakkapeliitta R5 е зимска гума без навртки за патнички автомобили и дизајнирана да испорачува бескомпромисен стисок и паметни карактеристики за возење за секој ден од зимата. Нудејќи ја најчистата форма на безбедност, Hakkapeliitta R5 е иновативна комбинација на чист зимски стисок, тишина и еколошка пријатност. Новиот дизајн Со Двоен Блок зафат нуди супериорен стисок и ракување, додека одличните перформанси на мразот се загарантирани со уникатните Кристали за Држење На Арктикот. Кристалите за зафат на арктикот во рамките на шарата работат како вградени столпчиња за да го зголемат стисокот, дури и кога гумата се истроши, во зимски временски услови. Дизајнот со двоен Блок зафат ги подобрува перформансите на стисокот и ракувањето. Гуменото соединение со зелена Трага ја намалува отпорноста на тркалање за да ја подобри ефикасноста на горивото и да го намали влијанието врз животната средина. Зимскиот Безбедносен Индикатор во шарата им овозможува на возачите визуелно да ја видат преостанатата длабочина на шарата на нивната гума. Изграден со природна гума, рециклирано управување и масла добиени од растенија и борова смола за дополнително намалување на влијанието врз животната средина. Големина : 215/55Р17. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2016-17 Крајслер 200 С 2011-15 Шевролет Волт База 2022 Фолксваген Таос Комфортлајн 2020-23 Лексус ЕС350 База 2006-07 Субару Форестер XT Ограничена 2018 Фолксваген Пасат Комфортлајн 2015 Фолксваген Пасат Комфортлајн ТДИ 2005 Субару ФОРЕСТЕР XT Премиум 2012-13 Фолксваген Пасат Комфортлајн Тди 2014 Фолксваген Пасат Тди Сел Премиум 2019 Лексус Ес350 Потпис 2019 ФОЛКСВАГЕН ПАСАТ ВОЛФСБУРГ Издание 2008 Субару Форестер 2.5 Хс Премиум 2020 Фолксваген Пасат Комфортлајн 2002 Нисан АЛТИМА се 2002-04 Инфинити И35 База 2019-22 lexus Es300h База 2016 Фолксваген Passat Comfortline 2012-13 Фолксваген Буба Highline 2002-03 NISSAN МАКСИМА GLE 2015 Фолксваген Буба Флота Издание 2019 Фолксваген Буба Финалето Издание Се 2018 Фолксваген БУБА se И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата