.

.

Универзална Електрична Пумпа За Гориво во Резервоарот Одговара изберете: 1995-ЗАТЕМНУВАЊЕ НА МИЦУБИШИ, 1995-ОРЕЛ ТАЛОН

Универзална Електрична Пумпа За Гориво во Резервоарот Одговара изберете: 1995-ЗАТЕМНУВАЊЕ НА МИЦУБИШИ, 1995-ОРЕЛ ТАЛОН

DEN 1439.20

Количината на стоката
Това е достапна

Универзална Електрична Пумпа За Гориво Во Резервоарот; СЛОБОДЕН Проток GPH 67; Слободен Проток LPH 255; БЕНЗИН; ЕФИ; Сребро; Челик;255 lph Напојува До 650 Коњски Сили Со 48 Psithe holley линија на електрични пумпи за гориво со висок излез во резервоарот е достапна во рејтингот на проток од 190 и 255 литри гориво на час. Достапна е Пумпа Од 155 литри на час мустангот заедно со 255 литри на час номинални пумпи за апликации"принудна индукција". Овие конкретни пумпи течат значително повеќе гориво при висок притисок. На пример, на 80 ПСИ стандардната пумпа од 255 кс ќе тече околу 132 литри (35 литри) на час. На истиот 80 ПСИ еквивалентната присилна индукциска пумпа ќе тече над 210 литри (50 литри) на час. Електричните пумпи во резервоарот холи користат докажан дизајн на геротер. Надворешните димензии, сепак, се доволно компактни за да одговараат на постојните склопови на закачалки, без модификација. Покриеноста вклучува најпопуларни апликации за Форд, Џенерал Моторс, Крајслер и увоз. Ова се комплетни комплети за пумпа за гориво и ги вклучуваат сите додатоци и упатства за инсталација. Вклучува и влезен филтер кој ги исполнува или надминува оригиналните спецификации на опремата и обезбедува подобрена филтрација и издржливост. 255 ксх Се Храни До 650 Коњски Сили на 48 ПСИ; Докажан Героторен Дизајн; Доволно Компактен За Да Се Вклопи Во Постојните Склопови На Закачалки; Комплетен Комплет Додатоци/Упатства За Делови За Капки; Влезен Филтер За Подобрена Филтрација/Издржливост Дополнителни Карактеристики Материјал : Челик. Одговара Изберете : 1990-1992,1995-1998 МИЦУБИШИ ЗАТЕМНУВАЊЕ 4 Цил 2 Л 1995-1998 ОРЕЛ ТАЛОН 4 Цил 2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата