.

.

Нов Стенс Здраво-Лифт Сечилото 330-За Џон Дир М148613

Нов Стенс Здраво-Лифт Сечилото 330-За Џон Дир М148613

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Сечилата за Косилка за Трева со Висок Лифт создаваат силно вшмукување што ја влече тревата нагоре додека се сече, што го остава тревникот со прецизен и униформен изглед. Со повлекување на сечилата на тревата за да стојат исправено, сечилото со висок лифт може да ги исече сите на иста висина за поголема конзистентност. Силниот капацитет на подигнување на овие сечила ги прави идеални за дебели и бујни тревници во кои исечоците ќе бидат вреќи. Силното вшмукување ги повлекува исечоците во торбата со помали шанси да ја затнат палубата за косилка и отворот на торбата. Поради моќното вшмукување на сечилата со висок лифт, тие не се препорачуваат за тревници со тенки или голи точки, бидејќи дејството на вшмукување може да повлече прашина и песок. Сечилата со висок лифт треба да се користат на косилки со помоќни мотори. За тревниците кои се дебели и енергични, сечилата За косилка За Трева Со Висок Лифт Ќе произведат крој со професионален изглед што го прави тревникот да изгледа уште полуксузно. Спецификации : Опис : Сечило За Подигнување, Должина : 21 1/4", Централна дупка : 13/16", Ширина : 2 1/2", Дебелина : 0,203". Заменува Оем Броеви : Џон Дир : М135881, М139976, М139977, М148613, М159047. Џон Дир : LX255, LX277, LX279, LX288, GT225 и GT235 нов стил палуби, 1999; бара 2 за 42" палубата; 3 за 60" палубата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата