.

.

Матчабар Церемонијален Одделение Матча Во Прав, Собрани Во Јапонија, 30гр Торбичка

Матчабар Церемонијален Одделение Матча Во Прав, Собрани Во Јапонија, 30гр Торбичка

DEN 559.20

Количината на стоката
Това е достапна

Матчабар Церемонијална Одделение Матча Прав се одгледува и рачно изработени Во Префектурата Аичи, Јапонија дом на некои од најпознатите прослави чај во Цела Јапонија. Нашата мача е мелена од најквалитетни лисја, а сенката се одгледува за да се зголеми хранливата содржина и да се подобри и светла боја + профил на вкус. Резултатот е една од најмазните мача со најдобар вкус и богата со хранливи материи на пазарот. Создадете кафе-квалитетни мача лате во удобноста на вашиот дом за една четвртина од цената. МАЗНА И ИЗБАЛАНСИРАНА ПРЕМИУМ МАЧА : Ненадмината БОЈА, вкус и текстура. АВТЕНТИЧНА ЈАПОНСКА МАЧА : Извори од нашата партнерска фарма во Нишио, Јапонија. БЕЗ НЕСРЕЌА-БЕЗ НЕРВОЗИ : Зелениот Чај Матчабар е совршена алтернатива за кафе. СПАКУВАНИ СО ХРАНЛИВИ МАТЕРИИ : Нашиот Кулинарски Чај Во Прав Од Мача Е Одгледуван Во Сенка И Исечен Млад . ПИЈТЕ ГИ ЗЕЛЕНИТЕ : Нашата Церемонијална Оценка Во Прав Матча е натоварена со различни витамини, минерали и антиоксиданси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата