.

.

Минутен Инстант Бел Ориз, Лесен и Меки, оз

Минутен Инстант Бел Ориз, Лесен и Меки, оз

DEN 41.28

Количината на стоката
Това е достапна

Вкусен, квалитетен ориз во минутиминутен Инстант Бел Ориз е класичен бел ориз познат по својата карактеристична лесна и мека текстура. Брз и вкусен, Минутен Инстант Бел Ориз содржи една состојка : ориз. Плус, готово е за само пет минути, за да можете да потрошите помалку време за готвење и да имате повеќе време да уживате во сите моменти што се случуваат кога ќе забавите. Минутниот Инстант Бел Ориз е без холестерол, направен без конзерванси, Потврден Не-Гмо Проект и Сертифициран Без Глутен. Минутен Инстант Бел Ориз, 72 Мл Кутија Лесен и меки претходно варен бел ориз. Подготвен за пет минути. Направено со една состојка-ориз!. Одлично за тепсија, супи и пудинзи. Може да се подготви на шпоретот или во микробранова печка. Без холестерол и направен без конзерванси. Не-Гмо Проект Потврден и Сертифициран Без Глутен. Картон за рециклирање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата