.

.

Собранието На Странични Фарови На Патниците на Дорман за Специфични Модели На Тојота одговара избери: 1999 - ТОЈОТА 4РУНЕР

Собранието На Странични Фарови На Патниците на Дорман за Специфични Модели На Тојота одговара избери: 1999 - ТОЈОТА 4РУНЕР

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Треба ново собрание на фаровите што изгледа, се вклопува и врши како оригиналот, за помалку од враќање во застапништвото? Овој заменски фар беше обратно дизајниран за да одговара на фаровите на акциите на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Беспрекорна замена - ова склопување на фаровите беше специјално дизајнирано да изгледа и функционира како оригиналниот фар на одредени возила. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Издржливи материјали-цврста пластика штити од временските услови и условите на патот. Лесна инсталација-изградена за да одговара на точните оригинални димензии за правилно вклопување. Години на моделот на возилото овој дел одговара : тојота 4рунер : 1999, 2000, 2001, 2002. Дополнителни Карактеристики Вати : 60 99 55 99.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата