.

.

Плоча со тежина на олимписка плоча за олимписки браник со челичен центар, комплет за lbs

Плоча со тежина на олимписка плоча за олимписки браник со челичен центар, комплет за lbs

DEN 4160.00

Количината на стоката
Това е достапна

*** Важно - 10 килограми плочи не се дизајнирани да се користат сами. За да ги направите сите плочи со ист дијаметар, сите стандардни плочи од 10 килограми се тенки, така што тие ќе се наведнуваат ако ги користите сами. Ова ќе ги оштети вашите плочи од 10 килограми. . *** Преглед : бранителите плочи, или само браниците, се олимписки плочи со големина на тежина, изработени од густа, густа гума со цел да се дозволи натоварената лента да биде безбедно да се испушти без ризик да ја оштети вашата платформа за кревање, самите плочи, или подот. Гумени плочи со висока густина со цврст вметнување од не'рѓосувачки челик може да издржат повторени капки. Тие не само што ќе штитат каков било вид на подот, туку и ќе ги заштитат вашите решетки. Боја кодирана заснована за лесна идентификација. Тежината е означена и во килограми и килограми. Добро за обука на сила, кревање тегови, Cross Fit, итн. Поединци : продадени како сингл (не пар) - 10 фунти, 15 фунти, 25 фунти, 35 фунти, 45 фунти, 55 фунти . 160 фунти сет : 2x10lb + 2x25lb + 2x45lb плочи. 210 фунти сет : 2x25lb + 2x35lb + 2x45lb плочи. Сет 260 фунти : 2x10lb + 2x15lb + 2x25lb + 2x35lb + 2x45lb плочи. Сет 370 фунти : 2x10lb + 2x15lb + 2x25lb + 2x35lb + 2x45lb + 2x55lb плочи. НА ПРВ ПОГЛЕД : . 2 "Внатрешен дијаметар на прстенот. Вкупно дијаметар : 17,75 ". Гумени плочи со висока густина. Цврст вметнување од не'рѓосувачки челик. Продадено како единечен или поставен воведување на олимписка плоча со плоча со плочки со челик, со челичен центар, сет со високи перформанси дизајниран за подобрување на вашето искуство со кревање тегови. Овој сет од 160 килограми вклучува четири плочи на браник, секоја од нив има цврст челичен центар за исклучителна издржливост и стабилност. Без разлика дали сте професионален спортист или фитнес ентузијаст, овие плочи се совршени за сесии за обука на сила и олимписки лифтови. Клучни карактеристики : - Премиум квалитет : Конструиран со висококвалитетна гума и цврст челик центар, овие браник плочи се изградени за да издржат тешка употреба и да понудат долготрајни перформанси. LBS, обезбедувајќи вкупна тежина од 160 фунти за да ја предизвика вашата јачина и издржливост. Големина : дизајнирано да одговара на стандардни олимписки мрена со дијаметар од 2 инчи, што ги прави компатибилни со широк спектар на опрема за кревање тегови. оштетување за време на капки или вежби. Snug се вклопува во мрена, обезбедувајќи мазно и без напорно оптеретување и истовар. и заштедува вреден простор во вашиот дом или комерцијална салата. Подигнете ја вашата игра за кревање тегови со поставената плоча со плоча со олимписка плоча на Powergainz. Изградени за издржливост, стабилност и разноврсност, овие плочи ќе ви помогнат да ги постигнете вашите фитнес цели и да достигнете нови нивоа на сила и моќ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата