.

.

Река на стоки сина алистар 64 h витраж ламба за подни подни

Река на стоки сина алистар 64 h витраж ламба за подни подни

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Море на спокојство! Додадете малку елеганција и светлина во секоја просторија со оваа прекрасна сина алистарска подна ламба. Се одликува со прекрасен, ладен тон на сина боја, направен од 372 парчиња стакло со рачно исечено и 51 кабохон. Дизајнот на Алистар е класичен барокен стил со мотиви за три-петали и школка. Тенок, елегантен стебло и база ќе овозможи подната ламба да се вклопи скоро каде било и ќе го подобри изгледот на сите постојни декор. Три ланци за влечење за оптимално осветлување. Должина на кабелот : 92 инчи. Бара : три светилки E26, 60 W (не се вклучени). Рачно изработено од над 300 парчиња рачно исечено стакло.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата