.

.

Топки За Сушење Волна Од Пријателство, Органски Фер Трговија Омекнувач За Повеќекратна Употреба, Екстра Голем, Пакет, Црн Пингвин-Кул Пријатели

Топки За Сушење Волна Од Пријателство, Органски Фер Трговија Омекнувач За Повеќекратна Употреба, Екстра Голем, Пакет, Црн Пингвин-Кул

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Отфрлете ги листовите за сушење и префрлете се на забавни, еколошки и перални без токсини денес со помош на Нашите Кул Пријатели Еко Топчиња за Сушење. Топчињата За Сушење еко овци се целосно природен и органски омекнувач рачно изработен од 100% премиум новозеландска волна. Тие ги заменуваат хемиски третираните пластични листови за сушење за еднократна употреба и омекнувачи кои содржат штетни хемикалии, се целосно еднократно за над 1000 оптоварувања и го намалуваат времето на сушење до 40%. Заштедете време, енергија, додека сте љубезни кон луѓето, животните и нашата Планета. Секој сет содржи 6 поединечно рачно изработени и рачно украсени Еко Топчиња За Сушење Во рачно изработена, рачно печатена органска памучна торба за врвки. Пингвините се игла почувствувани (извезени) на секоја топка со рака, користејќи ја истата 100% Новозеландска Волна како топчињата. Нашите бои се еколошки, сертифицирани без азо, без олово и се во согласност со Германскиот Закон за Безбедност На Производите (Продсг).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата