.

.

Гудјер Уверување Макслиф 225 55Р 98Х Гума За Сите Сезони

Гудјер Уверување Макслиф 225 55Р 98Х Гума За Сите Сезони

DEN 2220.16

Количината на стоката
Това е достапна

Гудјеар Уверување Макслиф 225/55Р18 98ховервјуинженеринг за сите сезонски и сите временски перформанси, Гумите За Гудјеар Уверување Макслиф се исто така оптимизирани за да овозможат непречено и тивко возење. Овие гуми за патнички возила имаат издржливо соединение за шари за сите сезони што се носи бавно и работи сигурно дури и при ниски температури. Ребрестата шема, исто така, обезбедува постојан контакт на површината за пократки растојанија на сопирање и врвна влечна сила. Големите блокови на рамената го подобруваат контактот на површината за да го подобрат и сувото и влажното ракување. Повеќекратните рабови на гризење ја подобруваат влечната сила во снежни, влажни и суви услови. Широките жлебови ја евакуираат водата и кашеста маса од контактната лепенка за да ја подобрат влечната сила. Големина : 225/55Р18. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2019-20 Џип Чироки Ширина Плус 2020-23 Субару Крострек Хибрид Ограничен 2019-23 Субару Шумар Погодност 2015 Субару Шумар 2.0 XT Турнеја 2016-18 Субару Шумар 2.0 Lim Ограничен 2017 Џип Отпадник Ширина 2014-15 Џип Чироки Ограничен 2020-21 Киа Спорт Екс Премиум С 2011-12 Нисан Нечесните Св 2016 Џип Чироки 75 - Годишнина 2021 Џип Чироки Ширина Лукс 2022 Џип Компас Ширина Лукс 2008-09 Форд бик Сел 2017-19 Киа Спорт Екс 2014 Субару Форестер 2.0 Xt Ограничен 2019-20 џип компас Висока Надморска Височина 2016 Џип Отпадник 75-Годишнината 2021 Џип Компас Trailhawk Елита 2017 Џип Cherokee Overland 2018 Џип Компас Ширина 2018 Џип Cherokee Висока Надморска Височина 2015 ЏИП ОТПАДНИК Северна 2018 Џип Отпадник Надморска Височина И Повеќе-Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата