.

.

Крајната Текстил Плоштад Полиестер Постелнина Чаршав-За свадба, Ресторан или банкет употреба, Тула ' Рѓа Црвено

Крајната Текстил Плоштад Полиестер Постелнина Чаршав-За свадба, Ресторан или банкет употреба, Тула ' Рѓа Црвено

DEN 319.84

Количината на стоката
Това е достапна

Овие цврсти ленени чаршафи се дизајнирани да бидат отпорни на брчки и дамки и имаат беспрекорен дизајн со споени рабови. Бидејќи овие ткаенини за маса се направени од издржлив полиестер, тие се перат во машина и можат да се користат безброј пати. Црвените 84 Инчни Квадратни полиестерски чаршафи од Тули се одличен избор за вашата свадба, забава, домашно јадење, Божиќни И вечери за Благодарност и други специјални настани. Поради варијациите во компјутерските монитори, нијансите на боите може да варираат во изгледот од екран до екран. Ве молиме побарајте Врвен Текстил за соодветни и комплементарни предмети во сите форми и големини. 10 квадратни чаршафи секоја мерка 84 инчи во страни; идеален за употреба како преклоп или топпер на тркалезни маси од 60 инчи. Беспрекорен; едноделен дизајн. Машина перат ткаенина; дамка поминува Нфпа 701-2010 Тест# 1. Тула Црвени 84 Инчни Квадратни Полиестерски Чаршафи се совршена ленена крпа за маса за вашиот домашен декор, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата