.

.

Униден Атлантис Морски Радио

Униден Атлантис Морски Радио

DEN 319.20

Количината на стоката
Това е достапна

Униден Атлантис 155 ја продолжува традицијата На Униден да обезбедува цврсти и сигурни рачни радија. ЈИС8 Потопно водоотпорно ниво + Дизајнирано Да Лебди - За да можете да го користите речиси насекаде во секоја временска состојба. 1/2, 5 W (VHF) + Моќ Поттик Ptt Клуч. Ноаа Временски Канали-Звучи предупредувачки тон кога ќе се издаде предупредување за опасност. Режим На Тројно Гледање-Ги Следи Каналите 16 и 9 истовремено за сигнал, а во исто време ви овозможува на избраниот канал. Режим На Часовник за временско Предупредување-Го Исклучува Звукот на радиото додека го следи претходно поставениот Временски канал. Звучи аларм ако има емитувања на тој канал. Ставете го радиото во полначот за да ја вклучите струјата. Мониторинг на Каналот за итни случаи 16/9 - може редовно да скенира еден или двата од овие канали за итни случаи во нормални циклуси на скенирање. 10часовно Траење На Батеријата и Режим На Зачувување На Батеријата - индикатор за нивото на Батеријата на екранот и Автоматски ја зачувува моќноста кога не се користи. Вклучен Е Голем, Светол Дисплеј На Каналот Со Позадинско Осветлување, Адаптер за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, Лулка за Полнење и Приклучок за Слушалки.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата