.

.

РИНГ РИНГ Подокарпус Евергрин грмушки со бронзи -ронци -ронки нов раст - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено - колекција на растенија за живеење на Јужн?

РИНГ РИНГ Подокарпус Евергрин грмушки со бронзи -ронци -ронки нов раст - целосно сонце за дел од сенка во живо на отворено -

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Ново од колекцијата на јужни животни растенија, The Mood Ring Podocarpus е идеален избор за екран за приватност, жива, контејнер или масовно садење во кој било пејзаж. Спортско тенко, смарад-зелено зеленило, исправениот прстен за расположение на навики се докажува дека е глава-тренер, особено кога се појавува нов раст со својата прекрасна бронзи-розова нијанса. Овој podocarpus е исто така елен, болести и отпорни на штетници, како и толерантна на топлина, што го прави импресивно тврда зимзелена грмушка. Зеленило : Атрактивен нов раст на бронзи -ронци . УСДА зони : 7А - 10б. Зрела големина : 10-12 'H x 4-6' W. Изложеност на сонце : Целосно сонце до дел сенка . Почва : Добро исцедена градинарска почва со богата органска материја . ѓубриво : годишно во рана пролет . Потребна вода : Вода 2-3 пати неделно додека не се воспостави. Потоа, средно . бродови од : Алабама. Пејзаж производ - не е загарантирано да биде во цут при пристигнувањето.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата