.

.

Луксузен Картон, 8. 11, 105лб Роза Кварц Металик, 50 Пакет

Луксузен Картон, 8. 11, 105лб Роза Кварц Металик, 50 Пакет

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Ако барате висококвалитетен картон за бележење, правење картички или печатење, овој труд е токму она што ви треба. Овој картон од 8,5" х 11" е совршен за широк спектар на декоративни и деловни апликации. Ако сакате да направите свои роденденски картички, најави за венчавки или покани за туширање за бебиња, ќе ви се допадне густата и сигурна текстура на овој картон. Совршено е за калиграфија, украсни украси и остро преклопување. Нема да треба да се грижите за крварење со мастило преку оваа хартија! Нема да се уништи по пошта и може да издржи со години. Можете исто така да ја користите оваа хартија за печатење важни известувања, знаци за продажба во дворот и многу повеќе! Погоден е за употреба со тешки печатачи доколку сакате да направите домашни билети или визит-картички. 105 фунти., ултра-силниот картон е сигурен избор за сите ваши креативни или корпоративни проекти! Додека овој картон доаѓа во 105 фунти. Роуз Кварц Металик, горди сме што ја нудиме оваа големина на картон во широк спектар на бои, вклучувајќи живописни нијанси на зелена, сина, розова, жолта и портокалова боја. Ако барате нешто понеутрално, ние носиме и црни, кафеави и сиви бои. Купете широк спектар на бои, така што секогаш ќе го имате токму она што ви треба! Овој удобен 50-пакет обезбедува голема понуда на премиум хартија која е совршена за занаетчиски забави, детски уметнички проекти и правење уникатни украси од хартија. Оваа хартија чисто сече без назабени рабови и убаво се преклопува за правење честитки. Ако сте љубител на бележник, ќе бидете импресионирани од издржливоста и дебелината на оваа хартија. Купете го овој прекрасен, тежок картон денес! Боја : Роза Кварц Металик. Големина : . Количина : 50/Пакување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата