.

.

Сонцето Џо Електрични Телескопски Пол Хеџ Тример, Мулти-Агол Главата

Сонцето Џо Електрични Телескопски Пол Хеџ Тример, Мулти-Агол Главата

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Воведување На Повеќеаголен Телескопски Тример За Жива Ограда Со Повеќе Агли, совршена алатка за безбедно и лесно обликување на вашите високи жива ограда. Со продолжен столб од 7,4 стапки кој обезбедува до 13 стапки надземен дофат, можете да ги исечете живите огради без потреба да се качувате по скала. Издржливите 18" сечилата отпорни на ' рѓа, стврднат челик го прават секое поминување прецизно и без напор, а движењето на сечилото со двојно дејство обезбедува рабови со чисто сечење. Моќниот електричен мотор со 3,8 засилувачи и главата за вртење со повеќе агли овозможуваат кастрење под кој било агол, од-90 ° до 60°. Овој тример за жива ограда е совршен за тесни простори каде што традиционалната машинка за жива ограда не може да стигне, како на пример помеѓу куќата и живата ограда или под грмушките. Безбедноста е врвен приоритет со лентата за брзо ослободување и безбедносното копче за да се спречат случајни стартувања и обвивка за безбедно складирање на сечилото кога работата е завршена. Со тежина од само 7,5 килограми., Сонцето Џо Електрични Телескопски Пол Хеџ Тример прави хеџ кастри лесно и пријатно. Не дозволувајте вашите високи жива ограда да останат неограничени повеќе - Земете го вашето Сонце џо Мулти-Агол Телескопски Пол Хеџ тример денес! Идеален за тесни простори каде што традиционалните машинки за жива ограда не можат да стигнат. 7,4 стапки продолжен столб со до 13 стапки надземен дофат. Челични сечила отпорни на 'рѓа со двојно дејство 18" за чисти исечени рабови. Повеќеаголна вртечка глава со 6 позиции за прецизно отсекување. Моќен електричен мотор со 3,8 засилувачи без брзина на оптоварување од 3800 вртежи во минута. Лента за брзо ослободување и безбедносно копче за дополнителна заштита. Обвивка за безбедно складирање на сечилото кога не се користи. Лесен дизајн со тежина од само 7,5 килограми. за лесно ракување и маневрирање.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата