.

.

Sony Xperia Z E Отклучен GSM 4G LTE Окта-Јадро Андроид Телефон-Бело

Sony Xperia Z E Отклучен GSM 4G LTE Окта-Јадро Андроид Телефон-Бело

DEN 1071.84

Количината на стоката
Това е достапна

Ксперија З5-вашата приказна никогаш не изгледаше толку добро! Револуционерна камера и иновативен дизајн. Запознајте го паметниот телефон што прави совршена слика, секој ден. Xperia Z5 ви овозможува да ги снимите најголемите можности за фотографии во животот, пред да поминат покрај вас. Со Својот Хибриден Автофокус, нашиот најдобар телефон со камера досега е мајстор за брзина и точност. Во комбинација со 23 мегапиксели и пет пати помоќен зум на слика, Xperia Z5 е во состојба да ги долови дури и најтешките моменти. Во пенлива јасност. На првиот обид. Магијата на ноќта не е изгубена На Xperia Z5. Опремен со сензорот За слика На Сони од следната генерација, можете да снимите прекрасни ноќни сцени како што ги гледате ? без вообичаена бучава или замаглување. 5.2 " FHD 1080p (1920x1080), трилуминос дисплеј За Мобилен, X-Реалност За Мобилен, Динамичен Подобрувач на Контрастот. Андроид v5. 1. 1 (Шекерче). 23 Мегапикселна Камера, Сони Екмор РС? за мобилен сензор, Хибриден Автоматски Фокус 0,03 сек*, 5x Јасно Зумирање На Сликата, До 8x Дигитален Зум, Широкоаголен G Леќа (24 mm), До ISO 12800 Фото/3200 Видео, Steady Shot? Со Интелигентен Активен Режим ? видео стабилизација, 4к видео снимање, Пулс ПРЕДВОДЕНА Блиц + 5 ПРАТЕНИК предната камера Сони Ексмор Р? за мобилен сензор, Целосно HD видео, Steady Shot? Со Интелигентен Активен Режим ? видео стабилизација, Широкоаголен објектив (25 мм). 64-битен Окта-Јадрен Процесор, (Четири-јадрен 2.0 GHz + Quad јадро 1.5 GHz) Чипсет : Qualcomm Snapdragon 810, АДРЕНО 430 GPU.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата