.

.

Наука Картичка Видови Постави К - - Образовни -

Наука Картичка Видови Постави К - - Образовни -

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Привлечен додаток на игрите во училницата овие комплети за сортирање научни картички се забавен начин да ги научите малите ученици за науката. Идеален за индивидуална употреба студентите едноставно избираат игра со плик и потоа ги сортираат картичките во секој плик. Игрите вклучуваат Групи На Храна Делови Од Животни И Растенија Временски Сезони и многу повеќе. Секоја игра за сортирање плик вклучува картичка за одговор и насоки на задниот дел од пликот. Вклучува 3 наука за животот 3 наука За Земјата и 3 игри за физичка наука. Картон. (198 парчиња по единица) пликови за Складирање 7" х 6 "картички за игра 3 1/2" х 2 1/2 "цврста кутија за складирање 7 3/4" х 7 3/4 " х 6 1/2". "Овие практични видови на наука за учење се одлични за разгледување на концептите и лесно можат да се користат како средишна временска активност."Науката Картичка Сорти Постави К-1-198 Парчиња.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата