.

.

Барска Моќ Телескоп Ѕвезда

Барска Моќ Телескоп Ѕвезда

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Рефлекторскиот Телескоп Со Моќност Од 675 900114, кој е дизајниран да биде идеален телескоп на почетно ниво за аспирантниот аматерски астроном. Овој рефлекторски телескоп е лесен за поставување и вклучува се што е потребно за да се започне авантурата цел живот, вклучувајќи телескоп, опсег на пронаоѓач, окулари, монтирање, торбичка за носење и статив. Вклучена е и копија Од многу популарниот Софтвер За Астрономија Дипски. Преполн е со многу функции што почетниците корисници, како и искусните корисници ќе ги ценат и вклучува база на податоци што може да се пребарува од над 10.000+ објекти, вклучувајќи маглини, ѕвездениus, двојни ѕвезди, променливи ѕвезди и други видови. Едноставно вчитајте го на ВАШИОТ КОМПЈУТЕР и започнете го патувањето до ѕвездите и планетите! Поддржан Од Ограничена Доживотна Гаранција.• 37х13х10, 5.* Оптички Систем Рефрактор • • Објективен Објектив 114мм.• Фокусна Должина 900мм.• Пронаоѓач Опсег Црвена Точка.* Нацртајте Цевка 1.25 • • Окулар СР4К20.* Барлоу Ленс 3х.• Подигање Око Бр.• Дијагонала Бр.* Продадени како 1 секој. Продадени како 1 Секој. 37х13х10, 5. Пронаоѓач Опсег Црвена Точка. Подигање Око Бр. Оптички Систем Рефрактор. Нацртајте Цевка 1.25. Дијагонала Бр. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Рак И Репродуктивна Штета www.P65 Warnings.ca.gov користи Објективен Објектив 114мм. Окулар СР4К20. Фокусна Должина 900мм. Барлоу Ленс 3х.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата