.

.

# Пликови, 3, 6х6, 5, Светло Сина, 500 Кутија

Пликови, 3, 6х6, 5, Светло Сина, 500 Кутија

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Jam Paper® #6 3/4 Премиум Комерцијалните Пликови се совршени оператори за доставување на вашата кореспонденција во стил! Изработени од висококвалитетна хартија во боја од 20 килограми, Овие Светло Сини комерцијални пликови прават поштенски деловни белешки, честитки и позабавни додека одржуваат професионална презентација. Одлично за бизнис или за забавни занаети и проекти! Секој плик 3 5/8 "х 6 1/2" има комерцијален размавта, отворање брошура и затворање на непцата активирана со влага за брз и лесен печат што се заклучува по пошта за време на породувањето. Стандардната големина на овие пликови ги прави врвен избор при испраќање деловни пораки, фактури, соопштенија, честитки и многу повеќе! Затворањето на гума за џвакање ќе ги направи овие пликови супер безбедни и безбедни, така што никогаш повеќе нема да мора да се грижите за безбедноста на вашите писма, документи, покани или што и да сакате да ги испратите вашите пријатели или семејство.Овој пакет содржи 500 пликови. Големина : 3.625 во х 6.5 Во Боја : Светло Сина Количина : 500/Кутија Светло Сини Пликови Во Комерцијален Стил. Големина : #6 3/4 (3,625 х 6,5 инчи). Количина : 500 Пликови По Кутија. Овој Плик е обликуван Од висококвалитетна хартија од 20 килограми, има комерцијална размавта за џвакање и мазна завршница. Совршен за Честитки, Комерцијална Пошта, Покани, Свадби, Соопштенија или Personal Пораки!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата