.

.

Нокиан ХАКАПЕЛИТА Лт Зима ЛТ265 75Р 119 116к Д Лесна Гума За Камиони

Нокиан ХАКАПЕЛИТА Лт Зима ЛТ265 75Р 119 116к Д Лесна Гума За Камиони

DEN 3631.36

Количината на стоката
Това е достапна

Nokian HAKKAPELIITTA LT 3 LT265/75 R16 119/116q Doverviewn nokian HAKKAPELIITTA LT3 зимската гума нуди исклучителен зимски стисок и стабилност при возење во комбинација со силна структура и извонредна издржливост. Дизајниран за тешка зимска употреба, HAKKAPELIITTA LT3 е сигурен и на ледените патишта и на работните места покриени со снег. Дизајниран за употреба во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Силните, синтетички fмидни влакна го зајакнуваат страничниот ѕид на гумата и ја прават поотпорна на удари и исеченици кои инаку лесно би можеле да ја скршат. Изграден со Гумено соединение На Арктичкиот Зафат На Нокијан што ја чува гумата од исекотини и солзи, а истовремено го подобрува носивоста на товарот.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата