.

.

Wall Судејн Ѕид Календар

Wall Судејн Ѕид Календар

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Член На Еснафот На Сасекс и Друштвото На Уметници Од ' Ar, Ann Суден отсекогаш била инспирирана од природата. Таа користи различни медиуми за да ги создаде своите прекрасни уметнички дела, но нејзиниот главен фокус е на линопечатењето. Овој календар прикажува 12 нејзини одлични дела. Информативниот текст го придружува секое дело во овој уметнички календар и датумот се одликува со прегледи од претходните и следните месеци. Член На Еснафот На Сасекс и Друштвото На Уметници Од ' Ar, Ann Суден отсекогаш била инспирирана од природата. Таа користи различни медиуми за да ги создаде своите прекрасни уметнички дела, но нејзиниот главен фокус е на линопечатењето. Овој календар прикажува 12 нејзини одлични дела. Информативниот текст го придружува секое дело во овој уметнички календар и датумот се одликува со прегледи од претходните и следните месеци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата