.

.

Ultimat® Поликарбонат Усна Стол Мат за Теписи до 1 2 - 60

Ultimat® Поликарбонат Усна Стол Мат за Теписи до 1 2 - 60

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Флортекс Ултимат Поликарбонат обезбедува врвен квалитет, јасност и издржливост. Обезбедува userономски придобивки за корисникот на стол преку обезбедување лесно движење на лизгање и намален замор на нозете. Без пукање, без виткање, без дупчиња, Без пожолтување, Без мирис. Еколошки безбеден ? Пвц без токсични хемикалии. Поликарбонатните душеци може да се користат веднаш, за разлика од ПВЦ нема потреба да чекате производот да лежи рамно. Направено од оригинален Флортекс поликарбонат. Овој силен материјал се користи за ветробрански стакла на авиони и стакло отпорно на куршуми. Поликарбонат е премиум пластика која е неверојатно цврста и издржлива со двојно поголема јачина на удар на винил. Поликарбонатните заштитници на подот на флортекс нема да потонат, пукаат, виткаат, чаша, обезбојуваат или мирисаат. Високата јасност овозможува тротоарите да се покажат во вашата канцеларија или домашна средина. Достапни се различни форми и големини дополнителна заштита под бирото на вашиот компјутер. Ги штити вашите подови со тепих од општо абење и оштетување предизвикано од тркалца на тркалачки столови, додека обезбедува совршено рамна и цврста surfaceономска лесна површина за лизгање. Лежи веднаш рамно од испорака за непосредна и ефективна употреба. Нема потреба да чекате да се израмни душекот. Компатибилен со системи за подно греење. Еколошки безбеден. 100% рециклирање. Произведени со користење на 25% обновлива енергија. Ослободени Од Фталати, калај, олово и кадмиум. Безбедно за деца и миленичиња. Грингард сертифициран. Ограничена Доживотна Гаранција. Грбниот грб обезбедува стабилност за употреба на теписи со низок до среден куп (до 1/2"). Не е погоден за тврди подни апликации. Големина на производот-Правоаголна 48 " х 60 "(Големина На Усните 25" х 12").

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата