.

.

Ракавица За Тело Пролетен Костум, Тинејџерски, Унисекс, Средно, Црно

Ракавица За Тело Пролетен Костум, Тинејџерски, Унисекс, Средно, Црно

DEN 1279.84

Количината на стоката
Това е достапна

Ракавица За Тело Младински Пролетен мокар костум за сурфање обезбедува лесна удобност и заштита со анатомски крој кој носи како втора кожа на водата. Изграден од неопренови од 2 мм во телото и нозете за одржување на основната топлина и неопренови од 1,5 мм во ракавите, јаката и шипката за подвижност, влажниот костим Про 3 нуди идеална количина на топлина за умерени температури. Овој мокар костум младински унисекс и е со средна големина, но доаѓа и Во С и Л. Сурфај! Пролетниот костум е составен од неопренови од 2 мм низ целиот костум. Рамно шиење и анатомски сечење. Квадра Флекс во рамената, ракавите и пазувите. Мазната внатрешна јака на кожата обезбедува нула абразија за максимални перформанси. Фер кожата градите и грбот панели. Внатрешен џеб за клучеви. Тежок патент. Велкро затворање на вратот. Големина : младински унисекс медиум. Други достапни големини Се С И Л. Боја : црна.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата