.

.

Комелит ВИСТОКИТ У Висто ХД Видео Врата Со Ѕвонче

Комелит ВИСТОКИТ У Висто ХД Видео Врата Со Ѕвонче

DEN 4159.84

Количината на стоката
Това е достапна

Барате паметно видео ѕвонче со италијанска астетика? Комелит Висто Хд Видео Ѕвонче Со Ѕвонче се поврзува со мрежата на вашиот дом и вашиот паметен телефон за да можете да гледате, слушате и зборувате со посетителите на вратата. Вклучениот ѕвонче е базиран на Wi Fi и работи со батерија, така што можете да го поставите во просторија каде што е тешко да се слушне главниот, постоечки ѕвонче. Значи, без разлика дали сте на каучот, во дворот или надвор од градот, секогаш сте запознаени. Ѕвончето на вратата користи напојување од постојниот трансформатор на ѕвончето или може да се вклучи во ШТЕКЕР со НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА со вклучено напојување. Апликацијата Visto, компатибилна со i OS И Android, е главниот интерфејс. Тоа ви овозможува лесно да комуницирате Со Вратите На Видеото Visto, како и со други опционални компоненти На Visto. Бесплатната апликација овозможува целосна 2-насочна комуникација ВО HD видео и кристално чист аудио. Ако имате повеќе од 1 Visto камера производ, можете да ја видите сите од нив кои се на вашиот систем. Апликацијата ви овозможува да гледате во живо. Или, со платена претплата (продадена одделно), имате можност да ги видите сите снимени слики и видеа што се зачувани на Облакот. Самото видео ѕвонче обезбедува сигурност и дење и ноќе, благодарение на неговите IR сензори кои автоматски се вклучуваат кога условите на светлината се ниски. Иако механичкото копче за притискање е мал дел од целокупниот производ, тој е основниот елемент во видео ѕвончето. Пред да се пренесе видеото или да оживее звукот, копчето за притискање мора да биде изградено за да ја издржи злоупотребата на секојдневниот живот. Копчето За притискање На Глетката е тестирано до 125.000 притискања на копчиња. Значи, со нормална употреба, копчето може лесно да трае повеќе од 100 години! Секогаш сте дома со Висто. 1280 X 720 HD Квалитет На Видео Со Можност За Префрлување НА SD Stream За Зачувување На Користењето Податоци. IR Led Диоди За Ноќно Гледање B/W До 79 Стапки. Микрофон И Висококвалитетен, Гласен Звучник За 2-Насочна Комуникација. Предупредувања За Откривање Движење. Wi-Fi Врз Основа На Работа Со Домашен Или Работен Интернет Рутер. Ѕвончето На Вратата Користи Енергија Од Постоечкиот Трансформатор На Ѕвончето Или Преку Напојувана Енергија Ако Не Се Прислушува Во Постојните Жици. Wi - Fi Вратата Ѕвонче Бара на 2a Батерии . Користи Бесплатна Апликација Visto За Ios И Android За Гледање Во Живо, 2-Насочни Комуникации, Притисни Известувања, Ослободување На Заклучување Со Компатибилни Брави (Продадени Одделно), Плус Работи Со Неограничен Број Други Компатибилни Уреди (Продадени Одделно). Снимање Во Живо На Облакот Со Претплата (Се Продава Одделно). Италијански Дизајн. Вклучува 3 Заменливи Предни Капаци (Облачно Бело, Сребрена Магла И Темно Графит), Напојување И Ѕвонење На Вратата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата