.

.

Сет На јаглен на генералот, Избран Врв, Црно-Бел, Комплет од 13

Сет На јаглен на генералот, Избран Врв, Црно-Бел, Комплет од 13

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Целиот Сет На јаглен на генералот содржи 13 различни видови предмети без латекс потребни за работа во позадина, детална работа и сите видови цртеж. Комплетот вклучува 2 6Б моливи, 1 секој ОД СТЕПЕНИТЕ 4Б, 2Б и ХБ, молив со бел јаглен, широк 6б мек стап со компримиран јаглен, мек и среден стап со компримиран јаглен, стапче со бел компримиран јаглен, острилка за моливи и голема гума за месење. Комплетот вклучува И 4б јаглероден скициран молив кој ја комбинира мазноста на графитот и длабоката богата црна боја на јаглен. Продаден како Сет од 13. Рачно изработени, јаглен моливи направени со одржлив принос темјан кедрово дрво. Совршен за создавање богато засенчени цртежи во црно или бело. Идеален за дизајнирање убава мешана медиумска уметност. Лесно измешајте ги јагленот заедно за различни ефекти.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата