.

.

Традиционална машина за перење на Блер Хенриета, 5'3 7'6

Традиционална машина за перење на Блер Хенриета, 5'3 7'6

DEN 2237.12

Количината на стоката
Това е достапна

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Блаер колекција на килими Мамахин за перење и високи перформанси се соединуваат во килими за перење во Блер. Овие килими за подрачје за перење машини стојат убаво во зафатените простори за живеење. Енергијата се наomsираше со употреба на еластични синтетички предива со поддршка од лизгање за удобност-мека чувство под нозете и перничеста стабилност на која било површина. Боја : Беж/'рѓа. Големина : 5'3 "x 7'6". Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,35 во . Поддршка од памук, рампа за килим (продадено одделно) препорачано за да се спречи менување и лизгање. 100% полиестер. Машина за перење. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата