.

.

Awntech Сан Франциско елегантен наклон на прозорецот врата

Awntech Сан Франциско елегантен наклон на прозорецот врата

DEN 1439.84

Количината на стоката
Това е достапна

Елегантниот наклон на Awntech San Francisco Awning додава софистициран и елегантен изглед во кој било дом. Оваа рамка за трескање е затворена од обете страни со ткаенина. Зачудената валенција со плетенка со плетенка го завршува предниот крај на тревата. Модуларната структура и алуминиумската рамка се дизајнирани да издржат сериозни временски услови како што се високи ветрови, прав од дожд и обилни снежни товари. Ткаенината за трескање е изработена од 100% раствор обоен акрилна ткаенина, анти-микробно предиво и се третира со UV и обложувања отпорни на вода. Составувањето на оваа трева е едноставно со нашиот чекор-по-чекор прирачник за монтери за професионални или DIY (направете го-тоа-сами). Зачувувањето може да се инсталира на многу различни површини како што се тули, штуко, дрво, камен и други. Постојат различни големини и бои за избор од разумни цени. Земете го сонцето покрај уздите со неподвижна или повлечена треска од Awntech. Awnings се совршени за управување со сончева светлина и ажурирање на изгледот на вашиот дом или бизнис. Awnings даваат убав акцент на кој било архитектонски стил. Тие ви овозможуваат да ја зачувате енергијата и да блокирате светлина во текот на летото, а повлекувањето ќе се повлече и ќе овозможи топлината на сонцето во зима. Претворете го вашиот простор на отворено во повлекување и чувајте ја внатрешноста на вашиот дом 10 степени поладни во летните месеци. Со засенчување на вратите и прозорците, ја намалувате количината на зрачна топлина што влегува во вашиот дом или бизнис, со што ќе се намали количината на работа што треба да ја направи вашиот климатик. Awnings ги штитат вашите врати и прозорци од сурово време и ќе ги задржат мебелите за внатрешни работи, драпериите и подовите од исчезнување. Тие се дизајнирани да го направат вашиот живот што е можно поудобен, додека ја зголемуваат целокупната вредност на вашиот дом или бизнис.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата