.

.

Crisco чисто растително масло fl. Оз. Шише

Crisco чисто растително масло fl. Оз. Шише

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

0 g транс маснотии (по порција); 1000mg ala Omega-3 масна киселина (по порција). На 1 лажица : 120 калории; 2 g SAT маснотии (10% DV); 0 мг натриум (0% ДВ); 0 g вкупно шеќери. Без глутен. Бесплатно холестерол. Не е храна со ниски калории. Погледнете ги информациите за исхраната за содржина на маснотии и заситени маснотии. Растителното масло е храна без холестерол со 14 g вкупно маснотии по порција. Криско готви. Чисто чисто зеленчук масло е разноврсно за готвењето на сите намени. Одлично за : Сос. Пан-пржење. Печење. Прашање? Коментари? 1-800-766-7309. Бесплатно холестерол. Направени од соја. 0 G транс маснотии по порција. Одлично за печење, пржење, печење, зачувување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата