.

.

Благородна куќа Негли перница алуминиум на отворено троседот - црно темно сива боја

Благородна куќа Негли перница алуминиум на отворено троседот - црно темно сива боја

DEN 3999.20

Количината на стоката
Това е достапна

Создадете совршено место за бегство за цртичка на релаксација веднаш во вашиот двор. Нашиот софа е создаден од здрав алуминиум со композитни акценти од дрво, кој обезбедува и рафиниран модерен стил и неверојатна временска отпорност што бара минимално одржување, давајќи ви помалку проблеми и повеќе време да се опуштите. Комбинирајќи дизајн на SLAT и отворен потпирач за грб, нашата тросед ќе биде беспрекорен додаток на која било област на отворено. Завршено со кадифен перничиња отпорни на вода за максимална удобност, нашиот тросед е идеален додаток за секое летно искуство. Алуминиумска рамка : Овој тросед е изграден со алуминиум, создавајќи лесна и стабилна рамка. Овој материјал е отпорен на 'рѓа што дополнително ќе го продолжи животот на вашиот производ. Перници отпорни на вода : Нашите перничиња се покриени со не-порозен материјал што го прави чистењето на секое истурање ветре. Забележете дека овие перници се отпорни на вода и не се водоотпорни. Ве молиме, не се потопувате во вода. Композитни акценти на дрво : Совршено мешање на честички од дрво и термопластична смола, композитот од дрво се создава како многу отпорен на временски услови, кој исто така е еколошки. Оваа комбинација бара помалку одржување од реалното, цврсто дрво, додека сè уште обезбедува прекрасен изглед на природно дрво. Дизајн на SLAT : Седењето има прекрасна облога за отворено слт, давајќи му на ова парче софистициран, класичен изглед. Ова совршено се совпаѓа со отворената структура на потпирачот за грб, нудејќи му на овој тросед прекрасно софистицирано чувство на вашиот декор. Димензии : Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Loveе сакате колку вашиот простор може да се трансформира со едноставно додавање на овој шармантен тросед. Вклучува : Еден (1) софа. Материјал : Алуминиум. Материјал за акцент : композит од пластика од дрво. Материјал за перница : ткаенина отпорна на вода. Состав на перница : 100% полиестер. Заврши рамка : Црна. Акцент заврши : Природно. Боја на перница : темно сива. Рачно изработени детали. Потребно е собрание. Димензии : 27,50 инчи длабоко x 76,50 инчи широк x 24,50 инчи високи. Димензии на седиштата : 26,75 инчи длабоки x 69,25 инчи широк x 10,25 инчи високи. Висина на раката : 24,75 инчи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата