.

.

Сет за постелнина - четкани микрофибер постелнини - чаршафи за постелнина и перници - длабоки џебови - лесно вклопување - листови за дишење и ладење, целосна, кралска

Сет за постелнина - четкани микрофибер постелнини - чаршафи за постелнина и перници - длабоки џебови - лесно вклопување - листови

DEN 447.84

Количината на стоката
Това е достапна

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително тенок сет за дишење, кој има свиленкаста мека чувство и бујна завршница. Овој сет на листови обезбедува траен живост на боја, без оглед колку често тие се мијат и се изработени од предиво од микро влакна што ќе останат меки свилени и брчки без години со години. Мека на допир, лесна грижа Не е потребно пеглање. Elegant Comfort ® Elegant Comfort® Full-size Dimensions - Flat sheet 81" x 96", Fitted sheet 54" x 75", 2 standard pillowcases 20" x 30" - Fits Mattresses up to 16" - 100% Satisfaction Guarenteed ! Thickness, Мекоста и топлината посилна и потрајна од памукот, со најсилното шиење за да се спречи солзи длабок џеб, целосно еластизиран вграден лист за душеци до 16 инчи дебели брчки и отпорни на згаснат, ладна вода и брзо сушење. Здрава околина : Elegant Comfort® Yarns и вентилирано ткаење го прават за разлика од памукот што може да има алергени, мувла, па дури и грешки во креветот, микрофибер ги одвраќа загадувачите и грините, спречувајќи ги да најдат дом во вашите постелнини. на зафатено, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема се одморат во лековита околина, наместо да бидат дополнително иритирани во текот на ноќта. Луксузот ги исполнува перформансите : Елегантен удобност ® обезбедува супериорни перформанси и луксузно чувство започнуваат со предива кои се дури и пофини, подолги и посилни од свила. Овие предива од микрофибер се завршени со прецизен процес на четкање и климатизација пред да бидат ткаени во премиум ткаенини, а потоа се подложени на дополнително четкање за да се постигне бујната, ултра мека завршница што ја бараат познавачите на фини постелнина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата