.

.

Пондерирано Ќебе (60 x80

Пондерирано Ќебе (60 x80

DEN 607.84

Количината на стоката
Това е достапна

Пондерираното ќебе е специјално дизајнирано да биде 8-12% од вашата телесна тежина. Ова ви дава чувство дека сте прегрнати или држени & симулира терапевтска корист ОД ДТПС за промовирање на релаксација и подлабок сон. Овие природни хемикалии во нашето тело го регулираат нашето расположение и целокупното чувство на смиреност помагајќи ни да се смириме од стресни или вознемирени ситуации, да се релаксираме побрзо и да спиеме подлабоко. Изберете го вистинското пондерирано ќебе за да одговара на вашата индивидуалност. Премиум Материјалuter 100% Дишечки микрофибер надворешниот слој е обложен со полиестерско полнење без лепак и дополнителни памучни слоеви кои содржат милиони премиум микро монистра. Оваа уникатна структура обезбедува оптимална контрола на температурата. Дизајн со двојно Шиење И Помал Дијамантски Џеб двојните паралелни линии на пондерираното ќебе совршено го распределуваат притисокот на единечните шевови, ја одржуваат тежината рамномерно распоредена во поединечни дијамантски џебови од 4"х4" кои го намалуваат подвижниот простор и бучавата на мониста, ова ефикасно спречува истекување на мониста поради честото лизгање, го продолжува животот на пондерираното ќебе и го подобрува вашиот сон и смиреност, опуштете се подобро. Димензии-60 "W x 80" L, 15lbs. 8 Силни јамки дистрибуирани на рабовите и аглите. Двојната зашиена технологија спречува истекување или редење на монистра. Предложена Тежина и Претпазливост - Изберете ќебе што тежи околу 8-12% од вашата телесна тежина. Лесен за одржување, може да се пере и суши во машина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата