.

.

Прстен од прстен од бело злато злато и смарагден роденцин, прстен

Прстен од прстен од бело злато злато и смарагден роденцин, прстен

DEN 8784.00

Количината на стоката
Това е достапна

Носете го овој прекрасен прстен за да го прикажете вашиот мајчин јазик или да направите стилска модна изјава. Овој впечатлив прстен е поставен во 14 карат бело злато и прикажува светла 6x4mm овална форма на емералд скапоцен камен со блескави акценти на дијаманти за луксузен допир. Овој прстен е достапен во големината на прстот 4 и скапоцен камен тежи 0,5 CTTW. Одрекување : Ве молиме, дозволете 7 работни дена да се испраќаат. Тип : Емералдбиртстон месец : May Color : Greencut : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4mmweight : 0,5 cttwquantity : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Јасност : I2 Color : I-Jbirthstone месец : Април : Апријат : Апријат : Апријат : Апријат : Април. : Пронјур ставка пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци. Упатство за потекло : Индија 14 Карат бело злато. Смарагд. Оригинален скапоцен камен. Дијамант. Родиум.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата