.

.

Собрани Списи На Франц Лист: Собраните Списи На Франц Лист: Драматуршки Лисја: Есеи За Музички Дела За Сцената и Прашања за Сцената, Нејзините Композитори И Изведув?

Собрани Списи На Франц Лист: Собраните Списи На Франц Лист: Драматуршки Лисја: Есеи За Музички Дела За Сцената и Прашања за

DEN 1484.00

Количината на стоката
Това е достапна

Во Драматуршки Лисја : Есеи За Музички Дела За Сцената и Прашања за Сцената, Нејзините Композитори и Изведувачи, третиот том Во "Собраните Списи На Франц Лист" На Јанита Р.Хол-Свадли, лист го најавува неговото воодушевување од оперските и музичките сценски дела од почетокот на деветнаесеттиот век.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата