.

.

Беркли Проспек Хром, Здраво-Вис Жолта, 130лб 58,9 кг Риболов Линија

Беркли Проспек Хром, Здраво-Вис Жолта, 130лб 58,9 кг Риболов Линија

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Од страствени риболовци до викенд воини, сите ја делиме истата цел-фаќаме се. Од вашата прачка и намамете до вашата линија, користете ја вистинската опрема за да ја завршите работата и максимизирајте го секој ден на вода. Проспек Хром е професионална линија која е идеална за интензивни борби каде што издржливоста е загрижувачка. Резултат на неуморно тестирање и влез од врвни капетани, оваа кополимерна монофиламентна формула може да се пофали со неверојатно висока цврстина на истегнување за моќни јазли и неспоредливи перформанси. Додадете извонредна отпорност на триење, и оваа линија е подготвена за anything.At Беркли, нашиот процес им дава на риболовците алатки и самодоверба да фатат повеќе риби. Неуспехот да се фати риба е она што не мотивира да продолжиме со риболов, да продолжиме да учиме и да откриваме начини да ги направиме сите наши производи најдобри на пазарот. Поради оваа посветеност можеме со сигурност да кажеме - ја завршивме науката. Сега ја фаќате рибата. БЕРКЛИ ПРОСПЕК ХРОМ : Дизајнирана Со помош на професионални капетани и водичи, оваа моно риболовна линија обезбедува издржливи перформанси за оптимални резултати. МОЌ ДА ЗАВИСИ од : Ролна во големиот. Направена од висока цврстина на истегнување, кополимер монофиламент, оваа тешка риболовна линија никогаш нема да ве изневери. ВИСОКА ЈАЧИНА ПО ДИЈАМЕТАР МОНОФИЛАМЕНТ РИБОЛОВ ЛИНИЈА : оваа премиум рибна линија нуди јачина на прекин од 130 фунти 58,9 кг. Плетенката Hi-Vis Жолта (Pro Sec Chrome) е" високо-vis " идеална за набудувачи на линии кои сакаат да ја зголемат видливоста на ударот. ИЗВОНРЕДНА ЛИНЕАРНА СИЛА : Никогаш не грижете се за вашите јазли. Оваа линија се заклучува на своето место откако ќе се врзе и нема да ве пропадне кога се борите со големи риби. ДОСТАПЕН Е ШИРОК СПЕКТАР НА ЈАЧИНИ НА ПРЕКИН, ОД 10 фунти до 130. Дијаметарот од 0,047 во 1,19 мм обезбедува возбудливите борби да завршат добро. ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : Приземјете го секој залак на вашата линија со оваа монофиламентна формула која обезбедува извонредна отпорност на триење за без напор да се справите со вашите најтешки барања. КРАЈНА СИГУРНОСТ : Погоден За средини со солена вода. Оваа риболовна линија е идеална за апсолутно секоја ситуација и услови што би ги скршиле помалите линии. Нашата ПРИКАЗНА : приказната За Беркли вклучува напорна работа и истрага што доведува до очекуван успех. Истражувањето и развојот што влегува во нашите производи резултира со иновативна опрема за риболов со една цел : да ви помогне да фатите повеќе риби.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата