.

.

Мемори пена Лумбална Перница За Поддршка На Грбот Со Ремен За Подобро Држење на Телото И Олеснување На Болката Во Грбот, Црна

Мемори пена Лумбална Перница За Поддршка На Грбот Со Ремен За Подобро Држење на Телото И Олеснување На Болката Во Грбот, Црна

DEN 679.84

Количината на стоката
Това е достапна

ОВАА МЕКА, НО СЕПАК ПОДДРЖУВАЧКА ПЕРНИЦА ОД МЕМОРИСКА ПЕНА ОБЕЗБЕДУВА ЛУМБАЛНА ПОДДРШКА ЗА ДА ЈА ОЛЕСНИ БОЛКАТА ВО ДОЛНИОТ ДЕЛ НА ГРБОТ И ДА ЈА НАМАЛИ ЧУВСТВИТЕЛНОСТА НА ТОЧКАТА НА ПРИТИСОК. Тоа помага да го одржите ' рбетот во правилно усогласување во вашиот дом, канцеларија или автомобил. ВИСОКО ЕЛАСТИЧНАТА МЕМОРИСКА ПЕНА ПРИРОДНО ОДГОВАРА на контурите на вашето тело за максимална удобност. ПРАВИ ОДЛИЧНА ПЕРНИЦА ЗА ПАТУВАЊЕ ЗА ВАШИОТ АВТОМОБИЛ ИЛИ КАМИОН. Олеснете ја болката што доаѓа од долгите патувања на нашето секојдневно патување. ЕЛАСТИЧНИОТ РЕМЕН ја држи перницата на место. АТРАКТИВНА, ОТСТРАНЛИВ КАПАК е машина перат Продаваат како 1 Секој. Материјал : Пена. Материјал за покривање на седиштето : Полиестер/памук. Отстранлив полиестер/памучен капак што може да се пере во машина. Лумбална перница. Помага во олеснување на болката во долниот дел на грбот со одржување на ' рбетот во правилно усогласување. Мемориската пена реагира на температурата на телото и природно се формира на контурите на телото. Латекс слободен. Високо еластичната виско-еластична пена помага да се намали чувствителноста на точката на притисок. Пена ги исполнува барањата на КАЛ #117. Димензии : 13 "(Ш) х 14"(Л). Еластичниот ремен помага да се држи перницата на место.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата