.

.

Рај Мелани Геометриски Теселација Област Килим, Виолетова Мулти, 5'3 7'6

Рај Мелани Геометриски Теселација Област Килим, Виолетова Мулти, 5'3 7'6

DEN 1061.92

Количината на стоката
Това е достапна

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекции на рајски Тепих Свиленкасти Мазни Килими Од Вискоза Рајската Колекција на свилени мазни килими од вискоза се одликува со огромен избор на егзотични, беспрекорно дизајнирани подни облоги. Впечатливи, живописно обоени обрасци се издигнуваат од кадифен, исечен куп вискоза, додавајќи текстуриран, димензионален изглед што греди со сјај на ситно ткаени свилени теписи. Преодниот стил и големиот избор на големини, бои и дезени ја прават Колекцијата Рајски Килим идеален избор за декор на домот. Моќта се појави Во Белгија . Висина на купот : 0,25 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 100% Вискоза . Редовно вакуумирајте и чистете на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата