.

.

Пакет од 1, 3 4 Дебелина Мдф буква л Во Гаден Тежок Фонт, Дебел, Мал Случај За Уметнички И Занаетчиски Проект, Произведен Во САД

Пакет од 1, 3 4 Дебелина Мдф буква л Во Гаден Тежок Фонт, Дебел, Мал Случај За Уметнички И Занаетчиски Проект, Произведен Во

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Готам Заоблениот фонт е малку полесен стил на букви што изгледа модерен изглед со заоблени агли. Нашиот Гаден фонт мдф дрвени букви се совршени за секој занаетчиски проект каде што сакате да се заокружат рабовите на производот. Ова е само нашиот стил на мали букви. Ние исто така нудиме големи букви. Ова е 100% производ Од Американско Производство. Ние го правиме секое писмо што го нарачувате кога ќе ги нарачате во нашата продавница. Нашите дебели, необоени дрвени букви се сечат на рутер ЗА ЦПУ. Готам Заоблениот фонт е малку полесен стил на букви што изгледа модерен изглед со заоблени агли. Нашиот Гаден фонт мдф дрвени букви се совршени за секој занаетчиски проект каде што сакате да се заокружат рабовите на производот. Ова е само нашиот стил на мали букви. Ние исто така нудиме големи букви. Ова е 100% производ Од Американско Производство. Ние го правиме секое писмо што го нарачувате кога ќе ги нарачате во нашата продавница. Нашите дебели, необоени дрвени букви се сечат на рутер ЗА ЦПУ. Постојат разлики кога сечеме ласер и цпу машина. Една од главните разлики е тоа што цпу машината користи секач, а ласерот користи светлина за сечење на дрвото. Бидејќи овие букви се сечат со цпу машина, постојат ограничувања за тоа како може да се намали. Внатрешен квадратен агол е невозможен бидејќи битот е кружен, така што ќе има малку кружен радиус на секој внатрешен квадратен агол. На рабовите на дрвото ќе им треба лесно брусење за да бидат целосно мазни. Ние ги исекуваме нашите дрвени букви од МДФ овде во нашата сопствена продавница. Ние користиме висококвалитетен производ ОД МДФ кој произведува екстремно рамни површини. МДФ нема шема на жито и всушност има хартија нанесена на лицето на производот. Рабовите на МДФ се многу порозни, така што запечатувањето НА МДФ е од витално значење за да се добие најдобрата слика. Многу лесно брусење во која било насока ќе го отстрани секој нејасен материјал што останува од производството на производот. МДФ навистина содржи уреа формалдехид. Треба да направите секое брусење во добро проветрено подрачје или да размислите да носите маска.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата