.

.

Примарен сребрен Сребрен Родиум Чаден Кварц И Дијамантски Прстен

Примарен сребрен Сребрен Родиум Чаден Кварц И Дијамантски Прстен

DEN 313.76

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете кафеава боја во вашиот ансамбл со овој чаден кварц и дијамантски бајпас прстен. Стилизиран во сребро со позлата на родиум, чаден кварцен скапоцен камен во форма на круша од 16х12мм е обележан со пенливи тркалезни дијаманти за да даде извонреден изглед. Дајте си шик стилски изглед со овој импресивен прстен достапен во големина на прст 7, скапоцениот камен тежи 7,50 cttw, а ширината на опсегот е 3mm.Метална Тежина : 4,22 Gramsjewelly Тип : Финеринг Стил : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Стерлинг Сребрена Боја : Ширина на Бела Лента : 2mring Големина : 7gemstone Детали : Тип : Зачаден месец на кварцен камен : јунеколор : браункат : бриолетов облик : пирсајз : 16мм х 12ммвежина : 7,5 cttwquanty : 1конгдијамонд Детали : Облик : Тркалезна Тежина : 0,05 cttwquanty : 5поставка За Накит : Prongyare вашиот предмет пристигнува во комплементарна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, Совршена За чување или давање подароци.Земја на Потекло : Тајланд Стерлинг Сребро, родиум-обложен, Цврст, Скапоцен Камен, Дијамант.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата