.

.

Миниманиху 220 440мл Бебе Млеко Во Прав Формула Диспензерот Преносни Млеко Во Прав Контејнер Со Лажичка За Бебе Момчиња Девојки

Миниманиху 220 440мл Бебе Млеко Во Прав Формула Диспензерот Преносни Млеко Во Прав Контејнер Со Лажичка За Бебе Момчиња Девојки

DEN 749.92

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификација : Материјал : ПП+силикон+TPEWeight : 0.126 kg Size : Голема големина : 13*10.5*10.5 смсмал големина : 10.5*10.5*9.5 cpacking : opp Color : сина, виолетова капацитет : 440ml Small капацитет : 220mlfeurtes : 1. Безбеден материјал : контејнерот со формула е изработен од пп пластика за храна, не содржи БПА и може да се исчисти во машина за миење садови. Погоден за деца над 0 години.2. Практично за носење : садот за млеко во прав е многу погоден за носење кога патувате со вашето бебе или кога патувате.3. Чувајте свежо : контејнер за млеко за формула За Новороденчиња, дизајн на тока, внатрешен капак на силиконски запечатувачки прстен за да се обезбеди затегнатост, да се заштити млекото или храната од формула и да се прошири свежината. Лесно за чистење и сушење.4. Интимен дизајн : слојот на растојание на лажицата може да се чува на различни места за одржување на хигиената. Користи независно дизајниран диспензер за формула за новороденчиња за да ви помогне точно да ја извадите секоја топка млеко во прав и да избегнете отпад.5. Широко користен : капацитетот на кутијата за складирање млеко во прав е 440мл за големи димензии и 220мл за мали димензии. Може да се користи и како контејнер за складирање храна, бисквити и чаши за ужина со ореви.Пакетот вклучува : 1*надворешна пренослива кутија за бебешко млеко во прав, 1*лажици : 1. Ве молиме дозволете разлика од 1-3см поради рачно мерење и 3-5г, разликата помеѓу различните бои.2. Поради разликите во екранот, бојата може да биде малку поинаква од она што го очекувате, ве молиме дозволете. Безбедни Материјали : контејнерот со формула е изработен од пп пластика за храна, без БПА, безбедна за миење садови. Погоден за : 0 + години. Лесен За Носење : Совршено се вклопува во рака и вреќи, овој сад за млеко во прав е погоден за земање додека патувате или посетувате со бебиња, го олеснува хранењето. Свежо чување : контејнерот за формула за бебиња со дизајн на Бравата и внатрешниот капак на силиконскиот запечатувачки прстен обезбедуваат херметичност за заштита на формулата или храната и продолжување на свежината. Лесен за чистење и лесен за сушење. Интимен дизајн : со распоредениот слој за лажица, лажиците и формулата може да се чуваат на различни места за одржување на хигиената. Дозерот за формула за новороденчиња со посебен дизајн ви помага точно да ја извадите секоја лажица млеко во прав за да избегнете губење. Широко Се Користи : кутијата за складирање млеко во прав има голем капацитет од 400 мл. Може да се користи и како контејнер за чување храна, чаша за ужина и за колачиња и ореви.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата